Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 

Запитання: «У мене актуальне питання про припинення сімейних відносин. Скільки коштує подати заяву на розлучення?» - 29.5.15


 

 

Відповідь: По-перше, необхідно відзначити, що розірвання шлюбу (розлучення) може здійснюватися в судовому та «позасудовому» порядку.

Так, відповідне рішення приймає орган державної реєстрації актів цивільного стану (у побуті – «ЗАГС»), якщо подружжя не має неповнолітніх дітей і шлюб розривається за їх взаємною згодою (необхідне одночасне дотримання обох умов).

Рішення про розлучення подружжя приймає суду випадку, якщо у них є неповнолітня дитина, а також у разі, якщо один з подружжя не згоден з розірванням шлюбу (ст.ст. 106, 109, 110 Сімейного кодексу України).

Сума, яку необхідно сплатити при розірванні шлюбу, залежить від зазначених вище варіантів розлучення.

Згідно з підпунктом «б» пункту 5 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року №7-93 за реєстрацію розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей (тобто «ЗАГС-ом»), сплачується державне мито в розмірі 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (8 гривень 50 копійок).

За подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу згідно з підпунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» сплачується судовий збір в сумі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (243 гривні 60 копійок).

Разом тим, необхідно врахувати, що 22 травня 2015 року Верховною Радою України було ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», згідно з яким сума судового збору, що сплачується за подання позовної заяви про розлучення (розірвання шлюбу), була збільшена вдвічі і з 01 вересня 2015 року буде складати 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (тобто 487 гривень 20 копійок) (UPD: у 2017 році - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто: з 01 січня - 640 грн., з 01 травня - 673,6 грн., з 01 грудня - 704,8 грн.).

Також, відзначимо, що зазначеним вище законодавством передбачені пільги з оплати відповідних платежів, а саме: категорії осіб, які звільняються від сплати державного мита (стаття 4 Декрету) та судового збору (стаття 5 Закону).

Крім того, слід мати на увазі, що згідно зі ст.82 Цивільного процесуального кодексу України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

 

backінші відповіді

 

Rambler's Top100