Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 

Запитання: «Я і дружина розлучаємось. Дітей у нас немає, обидва маємо бажання розлучитися, але проживаємо в різних районах і не в тому місті де реєстрували шлюб. В який ЗАГС треба подавати заяву про розлучення? Чи можна розлучитися за місцем проживання (прописки), тобто подати заяву не в той ЗАГС, в якому ми одружувалися?» - 9.6.16


 

 

Відповідь: Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» у даному випадку державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану (тобто органом, який у побуті називають ЗАГС, РАГС або РАЦС) за місцем проживання подружжя або одного з них за їх заявою.

Аналогічні норми передбачені пунктом 5 глави 3 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5. При цьому відповідно до зазначеного пункту відділ державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в державній реєстрації розірвання шлюбу, якщо один із подружжя звернувся із заявою про державну реєстрацію розірвання шлюбу до відділу не за своїм місцем проживання, а за місцем проживання другого з подружжя. У цьому разі місце проживання другого з подружжя підтверджується його паспортом або паспортним документом з відміткою про його проживання чи відповідною довідкою, виданою компетентними органами.

Таким чином, подавати заяву про розлучення саме у відділ РАЦС, в якому реєструвався шлюб, не потрібно. Ви можете подати таку заяву та здійснити розлучення як за місцем свого проживання, так і за місцем проживання дружини.

 

backінші відповіді

 

Rambler's Top100