Головна
Консультація
Как это работает
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
Судова практика
 
      <-- назад до переліку рішень

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

      18 лютого 2009 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого судді - Коваленко І.В., народних засідателів - Гелєвєри Г.В., Косенко Є.В., при секретарі - Карпенко І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, про визнання особи недієздатною, -

в с т а н о в и в :

      ОСОБА_1  звернувся до суду з заявою про визнання недієздатною його матері – ОСОБА_2 , 1923 року народження, посилаючись на те, що з вересня 2005 року матір стала забувати, у неї з’явилися галюцинації, вона стала неадекватно реагувати на різні події, перестала сама себе обслуговувати. У зв’язку з цим, 24.09.2008 року заявник змушений був покласти ОСОБА_2  на стаціонарне лікування до Київської міської психоневрологічної лікарні № 3, де вона перебуває по теперішній час з діагнозом органічне ураження головного мозку судинного ґенезу з слабоумством. Саме на підставі цього, ОСОБА_2  не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, виявляє ознаки недоумства і потребує стороннього догляду. Такий стан ОСОБА_2  потребує встановлення над нею опіки.
      У судовому засіданні  заявник та його представник повністю підтримали свої вимоги та просили заяву задовольнити у повному обсязі.
      Представник зацікавленої особи орган опіки та піклування Дніпровської районної у  м. Києві державної адміністрації м.Києва до суду не з’явився, надіславши до суду заяву, в якій  просив суд розглядати справу у відсутність його представника, та винести рішення згідно вимог чинного законодавства. При цьому, органом опіки та піклування  надіслано до суду подання про доцільність призначення ОСОБА_1  опікуном над ОСОБА_2 , 1923 року народження.  
      Суд вирішив за можливе розглядати справу у відсутність представника заінтересованої особи, проти чого не заперечували  заявник та його представник.
      Вислухавши пояснення заявника та його представника, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що ОСОБА_2 , 1923 року народження, є матір’ю заявника –   ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження.  
      Відповідно до виписного епікризу з історії хвороби № 1373 Київської міської психоневрологічної лікарні № 3, ОСОБА_2  дезорієнтована у часі, місці перебування, темп психічних процесів затриманий, не може назвати свій вік, запам’ятати ім’я лікаря,   інтереси обмежуються задоволенням простіших біологічних потреб. За висновком психолога, у ОСОБА_2  виражене інтелектуально-мнестичне зниження, яке досягає ступеню слабоумства.  
      Згідно акту амбулаторної судово-психіатричної експертизи № 1108 від 30.12.2008  року, ОСОБА_2  з 2005 року страждає на хронічне психічне захворювання – органічний розлад у вигляді судинної деменції (слабоумства, МКХ-10, F01). Це підтверджується анамнестичними відомостями, результатами стаціонарного медичного огляду та даними теперішнього огляду, наявністю у підекспертної значного інтелектуально-мнестичного зниження, ураження емоційно-вольової сфери, фактичної втрати критичних здібностей, соціальної дезадаптації. Ступінь виразності психічних розладів у ОСОБА_2 , такий, що вона не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними і потребує встановлення над нею опіки.  
      Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності,  суд приходить до висновку  про обгрунтованість поданої  заяви ОСОБА_1 щодо визнання недієздатною ОСОБА_2
      Оскільки є всі підстави для задоволення заяви ОСОБА_1  та визнання недієздатною   ОСОБА_2 , то суд  уважає за можливе задовольнити і подання  Органу опіки та піклування Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації щодо  призначення над недієздатною ОСОБА_2 , 1923 року народження,  опікуном – її сина ОСОБА_1 , 1948 року народження.
      Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 213-215, 236-241 ЦПК України, ст.ст.16, 55, 58, ч.1 60 ЦК України, суд

в и р і ш и в :

      Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
      Визнати недієздатною ОСОБА_2 , 1923 року народження, проживаючу в АДРЕСА_1 , встановивши над нею опіку.
      Призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, проживаючого в АДРЕСА_2 , опікуном над   ОСОБА_2 , 1923 року народження, та над її майном.
      Копію рішення направити на виконання до органу опіки та піклування Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації.
      Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м.Києва через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів з дня подання заяви  про апеляційне оскарження рішення, яка подається на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.

      Суддя:
      Народні засідателі:

Судова практика / визнання особи недієздатною

      <-- назад до переліку рішень


      Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень

Rambler's Top100