Головна
Консультація
Как это работает
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
Судова практика
 
      <-- назад до переліку рішень

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

      24 січня 2008 року Тульчинський районний суд Вінницької області
В складі головуючого судді Берегового О.Ю., при секретарі Нечипорук Т.В.,    розглянувши   у попередньому судовому засіданні в м.  Тульчині цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, - 

в с т а н о в и в :

      Заявниця звернулась до суду з даною заявою,  мотивуючи свої вимоги тим,  що вона проживає за адресою м.  Тульчин Вінницької області, АДРЕСА_1 в двокімнатній квартирі загальною площею 54, 3 кв.м. ,  житловою - 44.5 кв.м. ,  належній їй на підставі свідоцтва про право власності № 1874 від 25.08.1994 року,  виданого виконкомом Тульчинської міської ради та свідоцтва про право на спадщину серії НОМЕР_1 від 14.03.2006 року,  посвідченого в Тульчинській державній нотаріальній конторі і зареєстрованого за №438.
      При оформленні та видачі міськвиконкомом вищезгаданого свідоцтва № 1874 було допущено помилку в написанні номера квартири. Так,  її квартиру записали за НОМЕР_2 і квартиру її сусідки ОСОБА_2 також записали за цим самим номером.
      Після смерті її чоловіка - ОСОБА_4,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона прийняла у спадщину належну йому на день смерті 1/2 частину цієї квартири. У зв'язку з тим,  що у вищевказаному свідоцтві на право власності було вказано номер квартири НОМЕР_2 нотаріус також у свідоцтві про прийняття спадщини записала квартиру за цим самим номером.
      Влітку 2007 року у неї виникла необхідність у відчуженні вказаної квартири. Однак при цьому виявилось,  що за номером НОМЕР_2 значиться дві квартири: її квартира та квартира її сусідкиОСОБА_2
      В зв'язку з цим.  30.10.2007 року Тульчинським комунальним підприємством по управлінню будинками було присвоєно її квартирі НОМЕР_3. що підтверджується відповідною довідкою.
      Однак,  на даний час належним чином документи із внесенням змін до реєстру її права власності,  поскільки в усіх її правовстановлюючих документах на квартиру вона значиться за номером НОМЕР_2.
      Таким чином,  через вищевказану розбіжність вона не має можливості в даний час провести відчуження вищевказаної квартири і змушена звернутись до суду для захисту своїх прав із заявою про встановлення факту тотожності квартири під номерами НОМЕР_2 та НОМЕР_3.
      В зв'язку з викладеним просить суд встановити факт того,  що двокімнатна квартира 3НОМЕР_2 та НОМЕР_3. загальною площею 54, 3 кв.м. . житловою 44, 5 кв.м.  в будинку АДРЕСА_1 у місті Тульчині Вінницької області є однією і тією ж самою квартирою,  яка належить їй,  ОСОБА_1 на праві приватної власності,  на підставі свідоцтва про право власності № 1874 від 25.08.1994 року,  виданого виконкомом Тульчинської міської ради та свідоцтва про право на спадщину НОМЕР_1 від 14.03.2006 року,  посвідченого в Тульчинській державній нотаріальній конторі і зареєстрованого за № 438.
      В судовому засіданні заявниця заяву підтримала,  на її задоволенні наполягала. 
      Вислухавши заявницю,  дослідивши матеріали справи суд встановив,  що вона проживає за адресою м.  Тульчин Вінницької області, АДРЕСА_1,  квартира НОМЕР_3,  яка є двокімнатною загальною площею 54, 3 кв.м. ,  житловою - 44.5 кв.м.  та належить їй на підставі свідоцтва про право власності № 1874 від 25.08.1994 року,  виданого виконкомом Тульчинської міської ради та свідоцтва про право на спадщину серії НОМЕР_1 від 14.03.2006 року,  посвідченого в Тульчинській державній нотаріальній конторі і зареєстрованого за № 438.
      При оформленні та видачі міськвиконкомом вищезгаданого свідоцтва № 1874 було допущено помилку в написанні номера квартири. Так,  квартиру заявниці записали за НОМЕР_2 і квартиру її сусідки ОСОБА_2 також записали за цим самим номером.
      Після смерті її чоловіка - ОСОБА_4,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона прийняла у спадщину належну йому на день смерті 1/2 частину цієї квартири. У зв'язку з тим,  що у вищевказаному свідоцтві на право власності було вказано номер квартири НОМЕР_2,  нотаріус також у свідоцтві про прийняття спадщини записала квартиру за цим самим номером.
Влітку 2007 року у неї виникла необхідність у відчуженні вказаної квартири. Однак,  при цьому виявилось,  що за номером НОМЕР_2 значиться дві квартири: її квартира та квартира її сусідкиОСОБА_2
      В зв'язку з цим,  30.10.2007 року Тульчинським комунальним підприємством по управлінню будинками було присвоєно її квартирі НОМЕР_3,  що підтверджується оглянутою в судовому засіданні відповідною довідкою.
      Однак,  на даний час оформити належним чином документи із внесенням змін до реєстру її права власності в Тульчинському МБТІ вона не має можливості,  по скільки в усіх її правовстановлюючих документах на квартиру вона значиться за номером НОМЕР_2.
      Вищевикладений факт тотожності квартир також підтверджується оглянутими в судовому засіданні свідоцтвом про право на житло № 1874 від 25.07.1994 року,  свідоцтвом про право власності на спадщину за законом від 14.03.2004 року,  договором дарування від 23.09.1994 року та іншими матеріалами справи.
      За таких обставин суд приходить до висновку,  що заява підлягає задоволенню.
      Керуючись  ст.   ст.  4,  8,  10,  15, 18,  57-60,  64,  88,  209-213,  234,  256-258 ЦПК України,  суд -

в и р і ш и в :

      Заяву задовольнити.
      Встановити факт того,  що двокімнатна квартира за номерами НОМЕР_2 та НОМЕР_3,  загальною площею 54, 3 кв.м. . житловою 44, 5 кв.м.  в будинку АДРЕСА_1 у місті Тульчині Вінницької області є однією і тією ж самою квартирою,  яка належить ОСОБА_1 на праві приватної власності,  на підставі свідоцтва про право власності № 1874 від 25.08.1994 року,  виданого виконкомом Тульчинської міської ради та свідоцтва про право на спадщину НОМЕР_1 від 14.03.2006 року,  посвідченого в Тульчинській державній нотаріальній конторі і зареєстрованого за № 438.
      Судові витрати зарахувати в дохід держави.
      Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

      Суддя:

Судова практика / встановлення факту, що має юридичне значення


      <-- назад до переліку рішень


      Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень

Rambler's Top100