Головна
Консультація
Как это работает
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
Судова практика
 
      <-- назад до переліку рішень

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

      15 жовтня 2009 року                                                                   м. Київ

      Голосіївський районний суд м. Києва у складі: головуючого-судді Мазурик О.Ф., секретаря Коруни О.В., Жигун Л.В., розглянувши у відкритому судовому засідання цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа – Головне управління юстиції у м. Києві про встановлення факту родинних відносин,

в с т а н о в и в :

      В вересні 2009 року заявник – ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин.   
      В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його рідна сестра по матері ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті сестри він звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у вигляді грошових коштів. Але не отримав свідоцтво про право на спадщину за законом, оскільки в документах органу РАЦС, що підтверджують факт родинних відносин, є невідповідності в імені їх матері.   
      З огляду на викладене просив встановити факт того, що він – ОСОБА_1 є братом померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.   
      У судовому засіданні заявник, з підстав викладених в заяві, просив заяву задовольнити.   
Заінтересована особа в судове засідання не з’явилася, надіслала на адресу суду лист, в якому просила розглядати справу без її участі, за наявними у справі доказами.   
      За згаданих обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність заінтересованої особи, на підставі наявних у справі доказів.   
      Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи,  суд дійшов висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.   
      У статті 256 ЦПК України наведений перелік фактів, які встановлюються судом.   
      Відповідно до статей 256 - 259 цього Кодексу в порядку окремого  провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:   
      - згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;   
      - чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;   
      - заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений  чи знищений документ, який посвідчує факт,  що має юридичне значення;   
      - встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.   
      З матеріалів справи вбачається, а саме з свідоцтва про народження ОСОБА_2, що її матір’ю є ОСОБА_3 (а.с.5).   
      З матеріалів справи вбачається, а саме з свідоцтва про народження ОСОБА_4, що його матір’ю є ОСОБА_5 (а.с.7).   
      ОСОБА_5, після реєстрації шлюбу з ОСОБА_6, було присвоєно прізвище ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_1 (а.с.8).   
      Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1, у віці 69 років про що в Книзі реєстрації смертей 11 квітня 2009 року зроблено відповідний актовий запис № 6913 (а.с.12).   
      З автобіографії, складеною ОСОБА_2 за її життя, вбачається, що «Одружена не була, дітей не маю. З близьких родичів в живих лише брат – ОСОБА_1, 1946 року народження, працює слюсарем, проживає з дружиною та донькою, окремо від мене» (а.с.17).   
      Відповідно до діючого законодавства юридичний факт встановлюється судом за умови підтвердження доказами, що ця подія мала місце у певний час та за певних обставин. В таких справах заявник має подати докази про відсутність можливості одержання чи відновлення  відповідного документу.   
      У судовому засіданні заявник підтвердив, що він має намір для оформлення свого права на спадщину у виді грошових коштів та отриманні свідоцтва про право на спадщину. Зазначив, що звертався до нотаріальної контори, але свідоцтва про право на спадщину не отримав.   
      Таким чином, суд дійшов висновку, що заявник звернувся із заявою до суду про встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_2, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1, з метою отримання свідоцтва про право на спадщину, тому що не має іншої такої можливості, оскільки в документах органу РАЦС, що підтверджують факт родинних відносин з сестрою, є невідповідності в імені їх матері. Встановлення факту не пов’язується з іншим вирішенням спору про право.   
      А тому, заявлені вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі.          На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 235, 256, 259, 294 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

      Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа – Головне управління юстиції у м. Києві про встановлення факту родинних відносин – задовольнити.   
      Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1 є братом померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.   
      Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.   
      Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.   

      Суддя:   

Судова практика / встановлення факту родинних відносин


      <-- назад до переліку рішень


      Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень

Rambler's Top100